Tags

, ,

I purchased a rough block of maple at the local lumber store for $50.  I sanded it, drilled holes for the utensils, and oiled it down with a natural, food safe oil.  It’s a beauty, I think…we used the slab the next day for our cheese appies.

Advertisements